İletişim Sanatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2023 yılı YKS (TYT – AYT) İletişim Sanatları Bölümü taban puanları ve sıralamalarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

YÖK Atlas verilerine göre İletişim Sanatları Bölümü sadece İstanbul Kültür Üniversitesinde bulunmaktadır. İletişim Sanatları (Burslu) bölümüne yerleşen son kişi 61.073 bin başarı sıralaması 371 taban puan ve 97,2 net ile bölümü kazanmıştır.

2023 İletişim Sanatları Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

ÜNİVERSİTETABAN PUANSIRALAMA
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ -(Burslu) (4 Yıllık)37161.073
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ -(Ücretli) (4 Yıllık)281501.024
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ -(%50 İnd.) (4 Yıllık)2301.043.764
2023 İletişim Sanatları Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Sanatları Bölümü Nedir?

İletişim Sanatları Bölümü, televizyon, film, radyo, dijital medya, grafik tasarım, animasyon, senaryo yazımı, ses tasarımı ve iletişim stratejileri gibi alanlara odaklanarak öğrencilere pratik deneyimler kazandırırken, aynı zamanda iletişim teorileri ve medya analizi gibi akademik bilgiler sunar.

İletişim Sanatları Bölümü, öğrencilere hem medya üretimi hem de iletişim becerilerini geliştirme şansı verir ve öğrencilerin medya endüstrisinde, reklamcılıkta, film yapımında, dijital medyada, halkla ilişkilerde ve iletişim stratejilerinde başarılı kariyerler yapma yolunda donanmış olmalarını sağlar.

İletişim Sanatları İş Olanakları Nelerdir? Ne İş Yapar?

İletişim Sanatları mezunları, televizyon ve film yapımcılığı, radyo sunuculuğu, gazetecilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, dijital medya yönetimi, grafik tasarım, animasyon, reklam ve medya planlama, video prodüksiyonu, sosyal medya yönetimi, içerik üretimi, medya danışmanlığı, medya eğitimi, iletişim stratejileri, kriz iletişimi ve kültürel etkinlik organizasyonu gibi seçenekler bulunmaktadır.

İletişim Sanatları Kaç Yıllık? Hangi Puan Türü?

YKS’de İletişim Sanatları bölümüne Sözel puanı ile tercih yapılmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. İletişim Sanatları bölümü İletişim Fakültesinde yer almaktadır.